Panele akustyczne

Panele akustyczne

Panele akustyczne coraz częściej wykorzystuje się do wykańczania ścian i sufitów w różnoraki sposób. Jest to rozwiązanie posiadające wiele zalet, w szczególności oczywiście w kwestii tworzenia izolacji akustycznej danego pomieszczenia. W nowszym budownictwie jest to zazwyczaj mniejszy problem, ponieważ wykorzystywane technologie od razu przewidują kwestie związane z akustyką, ale w starszym budownictwie bardzo często izolacja akustyczna nie istnieje w ogóle i trzeba ją właściwie wykonać od podstaw. Na szczęście możliwe jest skorzystanie z paneli akustycznych na ścianach i suficie, co zapewnia nam całkiem dobre rezultaty.

Czym są panele akustyczne?

Panele akustyczne to okładziny ścian stworzone w celu pochłaniania dźwięków i tym samym wyciszania pomieszczenia. Są zbudowane najczęściej ze specjalnych pianek zamkniętych pomiędzy panelami z różnych materiałów. Panele akustyczne blokują dźwięk, ale go nie zniekształcają, co jest cenione przez osoby tworzące pomieszczenia odsłuchowe i nagraniowe.

Do paneli akustycznych zaliczamy także maty akustyczne układane na podłogach biur i pomieszczeń użyteczności publicznej.

Cały czas oferta paneli akustycznych się poszerza i jesteśmy w stanie znaleźć propozycje nie tylko skuteczne pod względem wyciszenia akustycznego, ale także coraz ładniejsze, które są realną ozdobą dla domu.

Kiedy warto z nich korzystać?

Panele akustyczne znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie problemem jest nadmierny hałas, na przykład głosy sąsiadów docierające zza ściany, kroki nad naszymi głowami lub szczekanie psa gdzieś dalej. Wyciszenie mieszkania przy pomocy paneli akustycznych stworzy skuteczną barier dla przenoszenia się dźwięków.

Montowanie paneli jest bardzo proste. Nakłada się je bezpośrednio na ściany lob płyty kartonowo-gipsowe. Mają wiele ciekawych wzorów i wszystkie równie dobrze chronią przed hałasem. Są w stanie równie skutecznie chronić przed hałasami zza ścian, jak również przed tymi z dołu lub z góry.

Dekoracje

Gdyby chodziło tylko o wyciszenie, panele na pewno nie byłyby specjalnie popularne. Na szczęście oferują one także znakomite propozycje pod względem estetyki. Szczególnie efektowne są panele trójwymiarowe o ciekawych kształtach. Całe pomieszczenie dzięki nim staje się dynamiczne, a dźwięki w jego wnętrzu rozchodzą się w sposób prawidłowy. Nie ma problemu z różnorodnymi fakturami i kolorystyką ścian. Istnieją także panele, które można malować na wybrane kolory lub oklejać tapetami w celu szybkiego i prostego zmienienia stylistyki pomieszczenia. Polecamy w szczególności panele dekoracyjne EHO muteboards, które można zobaczyć na stronie muteboards.pl.

Zobacz