Wyciszanie pomieszczeń

Maty wygłuszające. Przegląd

Główny powód, dla którego dokonuje się wygłuszenia ścian domów, podłóg samochodowych czy drzwi to chęć stworzenia takich barier, w których będzie pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Hałas to jedno z zanieczyszczeń środowiska, które bardzo często się pojawiają. Może to być ryk silników, urządzeń mechanicznych, głośna muzyka czy podniesiony głos. Pomieszczenia wyciszamy, jednak również ze względu na potrzebę polepszenia jakości naszej pracy tak jak będzie to miało miejsce w przypadku studia nagraniowego czy radiowego. Proponujemy się przyjrzeć kilku rodzajom mat wygłuszających a także ich wyjątkowej specyfice.

Mieszkanie, studio i zakład pracy

Na początek propozycja połączenia funkcjonalności i atrakcyjności wizualnej. Maty wygłuszające Panel PSview to propozycja, która odróżnia się od innych produktów tym, że jest w formie graficznego obrazu wygrawerowanego na panelach PS Professional. Jeśli chcemy poprawić akustykę salonu a także wzbogacić go o kolejne elementy wizualne produkt PS będzie dobrym rozwiązaniem. Ten ozdobny panel będzie miał cztery elementy i wystepuje w dwóch grubościach.

Tradycjonaliści mogą się zadowolić bardziej konwencjonalnymi piankami., którymi będzie można wygłuszyć pokój, skrzynię basowe, głośniki, wyrówna się ciśnienie akustyczne pomieszczeń, poradzić sobie można z pogłosem jaki panuje w studio. Producent zauważa, że pianka zalecana będzie do wygłuszenia dużych pomieszczeń, gdzie jest mało mebli.

Wśród użytkowników studiów nagraniowych czy sal, gdzie będą się odbywać próby będą często tak zwane piramidki a więc mata uzbrojona w charakterystyczne kolce około szęść centymetrów. Produkt ten przeznaczony będzie do tłumienia różnego typu przestrzeni, sal nagrań i pomieszczeń odsłuchowych. Piramidkę można także zastosować przy adaptacji kina domowego i tłumieniu samochodów. Maty wygłuszające są wykonane z pianki estrowej inaczej określonej techniczną, która ma atesty niepalności i jest odporna na warunki atmosferyczne.

Jeszcze bardziej konwencjonalną choć również efektywną propozycją będzie mata gładka z pianki poliuretanowej. Obszar jej stosowania będzie taki sam jak przy innych produktach, ale ma mniejszą ekstrawagancję wizualną.

Kuchnia i łazienka

Hałasująca pralka to spory problem, dlatego warto postawić na matę taką pralkę i w ten sposób będzie można uzyskać zadowalające wygłuszenie.

Samochód

Wygłuszany będzie z oczywistych powodów, by droga do pracy była wygodniejsza a hałas silnika nie przeszkadzał naszym rozmową. Zwiększy się w ten sposób komfort poruszania się samochodem.

 

Zobacz